Mittausten hallinta ja raportointiohjelmisto AS-60 Rion
productdetails

RION AS-60 Mittausten hallinta ja raportointiohjelmisto

Äänitasoanalysaattoreiden mittausten nopeaan analysoimiseen sekä raportointiin.

RION AS-60 Mittausten hallinta ja raportointiohjelmisto on suunniteltu käytettäväksi RION NL-62/52/42 sekä NA-28 äänitasoanalysaattoreiden mittausten nopeaan analysoimiseen sekä raportointiin.

Rion AS-60 mahdollistaa todella nopean ja helppokäyttöisen mittausten katsomisen ja analysoimisen mittaustiedostoista, jotka ovat mitattu RION äänitasomittareilla.

Se on erityisen hyödyllinen mikäli myös äänitettyjä äänitiedostoja halutaan kuunnella. Äänitykset näkyvät ohjelmassa aikahistoria-ikkunassa viivoina, joita klikkaamalla pääsee suoraan kuuntelutilaan.

Pitkäaikaismittaukset on helppo ja nopea katsoa läpi, kuunnella melupiikit sekä tehdä tarvittavat raportit.

AS-60 on todella merkittävä parannus RIONin aikaisempaan ohjelmaan verrattuna. Esimerkiksi mittaustietojen tuonti ohjelmaan on todella nopea ja helppo – vedät tiedostot muistikortilta suoraan AS-60 ohjelman ikkunaan. Samanaikaisesti voidaan katsoa, käsitellä sekä analysoida 8 mittaustiedoston tuloksia. AS-60 tuottaa myös viikko- ja päiväraportit, jotka voidaan myös tuoda Exceliin.

AS-60:n käyttö ei tietenkään ole pakollista, mutta ohjelma on vain niin tehokas työkalu, että Excelin käyttö raportointiin vie niin paljon aikaa ja vaivaa, että ohjelma kyllä maksaa investointinsa pikaisesti takaisin.

  • Yksinkertaisesti vedä ja pudota kansiot AS-60 ohjelmaan, jotka sisältää mittausdatan ja nauhoitukset
  • Synkronoitu aikahistoria-data sekä äänitallennukset näkyvät heti graafisessa ikkunassa
  • Valitse ja kuuntele audiotiedostot suoraan näytöltä
  • Intuitiivinen zoomaus toiminto pohjautuen kokonaismittaukseen, josta voidaan valita yksityiskohtaiset tapahtumat tarkempaan analysointiin
  • Joustava ja helppokäyttöinen tieojen esittämiseen sopivat ikkunat nopeuttavat oikean tiedon löytämisen ja rapotoinnin
  • Toimii myös Auto 1 (100msec, 200msec tai 1 sec näytteet) tai Auto 2 data NL-2x ja NL3x mittareiden kanssa
  • Näyttää sekä 100 ms välein tallennetun hetkellisen datan sekä myöskin mittarin prosessoiman datan kuten esim. LaEq
  • Jopa 8 mittauksen tiedot voidaan näyttää ja analysoida samanaikaisesti, synkronoituna
  • AS-60RT ohjelmalla saadaan spektritiedot hetkellisinä tai halutulta väliltä ohjelmaan.

Demo-ohjelma ladattavissa: http://svmeas.rion.co.jp/software.aspx

Valmistaja:
Rion
Tuotenumero AS-60

Tarvitsetko lisää tietoa?

050 571 2344 Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.
Viesti
Vaadittu tieto
Nimi
Vaadittu tieto

Organisaatio
Invalid Input

Sähköposti
Kirjoitathan sähköpostin oikeassa, validissa muodossa

Email
Invalid Input

Puhelinnumero
Invalid Input